Вести што го содржат тагот Веспрем

Веспрем и Алборг го возвратија ударот

Ќе се играат мајсторки во Данска и Унгарија за шампионска титула

Прочитај повеќе

Веспрем е прв (барем) на една листа на ЛШ

Унгарскиот тим е рекордер по бројот на настапи во Топ 8, а е без титула во ЛШ

Прочитај повеќе

Келце го разби Веспрем

Познат и третиот учесник на Фајнафор-турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Има 40 години, а го бараа Веспрем и Алборг!

И на 40 години не може да крене глава од понуди и варијанти за следната сезона

Прочитај повеќе

Топ вести: Веспрем е кошмарот на Сегед, хаос на врвот во Бундеслигата...

Селектирани најинтересните вести од ракометниот викенд

Прочитај повеќе