Вести што го содржат тагот Веспрем

Е. Пелистер „рамноправен“, но Веспрем оди во финале

Битолчани одиграа солиден натпревар, но реално не беа блиску до изненадување

Прочитај повеќе

Е. Пелистер - Веспрем, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Линк за следење на натпреварите од Сакарија. Војводина - Мешков и Е.Пелистер - Веспрем

Прочитај повеќе

Денеска, Е. Пелистер против Веспрем

СЕХА Ф4 „Турнир на пријателство“. Битолчани на тежок тест денеска

Прочитај повеќе

ПСЖ му украде топ играч на Веспрем!

Египетскиот ас заминува од Веспрем и се сели во Париз

Прочитај повеќе

Веспрем ги победи Порто и Бенфика

Унгарскиот тим беше супериорен на дуелот со Бенфика, со Порто виде повеќе мака

Прочитај повеќе