Вести што го содржат тагот Веспрем

Денеска, Е. Пелистер против Веспрем

СЕХА Ф4 „Турнир на пријателство“. Битолчани на тежок тест денеска

Прочитај повеќе

ПСЖ му украде топ играч на Веспрем!

Египетскиот ас заминува од Веспрем и се сели во Париз

Прочитај повеќе

Веспрем ги победи Порто и Бенфика

Унгарскиот тим беше супериорен на дуелот со Бенфика, со Порто виде повеќе мака

Прочитај повеќе

Динамо го откупи Цупара од Веспрем

Динамо Букурешт го откупи договорот на Владимир Цупара

Прочитај повеќе

Веспрем го симна Сегед од тронот

По пауза од три години, Веспрем повторно е првак на Унгарија

Прочитај повеќе