Вести што го содржат тагот Веспрем

Веспрем - Целје, Келце - Загреб, каде да гледате?

Осмото коло од Лигата на шампионите ќе биде комплетирано денеска

Прочитај повеќе

Веспрем го преживеа пеколот во Сегед

Гостите славеа на големото дерби во Унгарија

Прочитај повеќе

МЕГА ДЕРБИ: Денеска во Сегед гостува Веспрем

Денеска ќе се игра големото дерби во шампионатот на Унгарија

Прочитај повеќе

Веспрем триумфално низ Барселона! Митревски одбрани победа на Порто

Веспрем и даде 41 гол на Барса

Прочитај повеќе

ГОГ го преслуша фаворитот Веспрем

Прв пораз на Веспрем во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе