Вести што го содржат тагот Веспрем

МЕГА ДЕРБИ: Денеска во Сегед гостува Веспрем

Денеска ќе се игра големото дерби во шампионатот на Унгарија

Прочитај повеќе

Веспрем триумфално низ Барселона! Митревски одбрани победа на Порто

Веспрем и даде 41 гол на Барса

Прочитај повеќе

ГОГ го преслуша фаворитот Веспрем

Прв пораз на Веспрем во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Е. Пелистер „рамноправен“, но Веспрем оди во финале

Битолчани одиграа солиден натпревар, но реално не беа блиску до изненадување

Прочитај повеќе

Е. Пелистер - Веспрем, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Линк за следење на натпреварите од Сакарија. Војводина - Мешков и Е.Пелистер - Веспрем

Прочитај повеќе