Вести што го содржат тагот Веспрем

Последен ден од групите на ЛШ, каде да гледате?

Денеска завршува групната фаза од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ЛШ денеска: Митревски против Веспрем

Денеска ќе се комплетира 11 коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Веспрем украде голман на Бенфика

Корпулентниот дански голман од Бенфика се сели во Веспрем

Прочитај повеќе

Веспрем нуди 2.000.000 евра за голман?!

Сезоната ја почна како втор голман, сега вреди колку Карабатиќ во прајм

Прочитај повеќе

Кентан Мае си оди, Елдера останува

Веспрем секојдневно решава статуси на играчите за следната сезона

Прочитај повеќе