Вести што го содржат тагот Веспрем

Веспрем украде голман на Бенфика

Корпулентниот дански голман од Бенфика се сели во Веспрем

Прочитај повеќе

Веспрем нуди 2.000.000 евра за голман?!

Сезоната ја почна како втор голман, сега вреди колку Карабатиќ во прајм

Прочитај повеќе

Кентан Мае си оди, Елдера останува

Веспрем секојдневно решава статуси на играчите за следната сезона

Прочитај повеќе

Веспрем - Целје, Келце - Загреб, каде да гледате?

Осмото коло од Лигата на шампионите ќе биде комплетирано денеска

Прочитај повеќе

Веспрем го преживеа пеколот во Сегед

Гостите славеа на големото дерби во Унгарија

Прочитај повеќе