Вести што го содржат тагот Веспрем

Илиќ тренер на Веспрем до јуни, потоа...

Очекувано, нема да има крупна промена во Веспрем веднаш по елиминацијата од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Веспрем е елиминиран од ЛШ!

Алборг прв верификуваше учество на Фајналфор турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Вознемирувачки: Штербик имал срцев удар

Поминало најтешкото за поранешниот голман на Вардар

Прочитај повеќе

Магдебург или Келце на Ф4, каде да гледате?

Денеска се играат првите реванш дуели од 1/4 финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Веспрем на среќa и мускули до „минималец“

Одигран и третиот 1/4 финален натпревар од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе