Вести што го содржат тагот Веспрем

Веспрем се разделува со три ѕвезди

Почна разделбата со публиката

Прочитај повеќе

Тренерски рингишпил, поледнете кој - каде

Тренерски трансфери, бидете во тек

Прочитај повеќе

Протести против Илиќ во Веспрем!

Протести и петиција против Момир Илиќ во Веспрем

Прочитај повеќе

Илиќ тренер на Веспрем до јуни, потоа...

Очекувано, нема да има крупна промена во Веспрем веднаш по елиминацијата од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Веспрем е елиминиран од ЛШ!

Алборг прв верификуваше учество на Фајналфор турнирот во Келн

Прочитај повеќе