Вести што го содржат тагот Бенфика

Блесок на Митревски, Порто ја отпиша Бенфика

Македонскиот голман одигра важна улога во големото дерби

Прочитај повеќе

Филип Талески во Бенфика?

Македонскиот репрезентативец пред трансфер

Прочитај повеќе

Бенфика до пехар на продолженија

Двата меча од португалскиот Супер Куп, Бенфика ги доби на продолженија

Прочитај повеќе

Контроверзен пораз на Порто и Митревски

Бенфика и Спортинг ќе играат во финалето на португалскиот Супер Куп

Прочитај повеќе

Има 41, а потпиша нов договор со топ екипа

Шведскиот ас нема намера да запре, ќе игра најмалку уште една година

Прочитај повеќе