Вести што го содржат тагот Бенфика

Лоши вести за Бенфика на Талески

Големата португалска надеж ќе пропушти поголем дел од сезоната

Прочитај повеќе

Талески стартуваше со Бенфика

Прв тренинг на нашиот интернационалец во новата средина

Прочитај повеќе

Бенфика го претстави Филип Талески!

Македонскиот репрезентативец претставен во португалскиот клуб

Прочитај повеќе

Келце се „откажа“ од еден играч

Израелецот нема да заигра за полскиот шампион ниту следната сезона

Прочитај повеќе

Десетмина си одат од Бенфика

Бенфика прави комплетен ремонт на екипата за следната сезона

Прочитај повеќе