Вести што го содржат тагот Бенфика

Порто ја преслуша Бенфика

Актуелниот првак на Португалија му го наесе вториот пораз на тимот на Филип Талески

Прочитај повеќе

Афера „сина торба“ во Бенфика

Бенфика се најде во ситуација да се правда пред јавноста

Прочитај повеќе

Веспрем ги победи Порто и Бенфика

Унгарскиот тим беше супериорен на дуелот со Бенфика, со Порто виде повеќе мака

Прочитај повеќе

Бенфика веќе загуби двајца играчи!

Малерозен старт на подготовките на новиот тим на Филип Талески

Прочитај повеќе

Стартуваше и Талески со Бенфика, на гости кај Ла Риоха

Противникот на Алкалоид во групната фаза на ЕХФ ЕЛ, беше домаќин на Бенфика и Мелзунген

Прочитај повеќе