Вести што го содржат тагот Бенфика

Порто со победа над Бенфика влезе во Плејоф

Почна финалната битка за титулата, во првото коло Македонците еден против друг

Прочитај повеќе

Веспрем украде голман на Бенфика

Корпулентниот дански голман од Бенфика се сели во Веспрем

Прочитај повеќе

Бенфика продаде уште еден играч

Трет деснорак бек заминува во зимскиот период од Бенфика

Прочитај повеќе

Мега засилување за Војводина

Српскиот шампион доведе капиталец во своите редови

Прочитај повеќе

Среќата му сврте грб на Порто, Талески против Спортинг во финале

Суперкуп на Португалија. Одиграни полуфиналните натпревари

Прочитај повеќе