Вести што го содржат тагот Драган Ѓукиќ

КОЛУМНА ДРАГАН ЃУКИЌ : Ништо не успева како успехот

Епилог на ЕП 2024 од „перото“ на нашиот колумнист и познат ракометен стратег - Драган Ѓукиќ

Прочитај повеќе

Драган Ѓукиќ претставен во нов клуб

Старо нов предизвик за поранешниот тренер на Вардар и селектор на Македонија

Прочитај повеќе

Се разделија Драган Ѓукиќ и АЕК

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар ќе има нов предизвик во Новата година

Прочитај повеќе

АЕК потврди, Ѓукиќ е новиот тренер

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, седнува на ново жешко столче

Прочитај повеќе

Се разделија Драган Ѓукиќ и Израел

Смена на кормилото на израелските репрезентации

Прочитај повеќе