Вести што го содржат тагот Бундес лига

Филип Лазаров оди една лига повисоко!

Германскиот тим кој беше база за македонски играчи, денеска има шанса да се пласира во повисока лига

Прочитај повеќе

Дојде до 28 гола од рекорд и се повреди

Данецот ќе почека за престижната титула

Прочитај повеќе

Кузмановски втор меч заздравува на клупа

Македонскиот репрезентативец без учинок на натпреварот со Флензбург

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Жешко добредојде за Гидсел во Бундес лигата

Жешко добредојде за Матијас Гидсел во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Кузмановски го пропушти стартот на Бундес лигата

Македонскиот репрезентативец не беше во составот на Хановер во првото коло од Бундес лигата

Прочитај повеќе