Вести што го содржат тагот Магдебург

ЕХФ ја одби жалбата на Келце

Келце го доби одговорот што сите знаеја дека ќе го добие

Прочитај повеќе

Магдебург или Келце на Ф4, каде да гледате?

Денеска се играат првите реванш дуели од 1/4 финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Келце - Магдебург, Монпеље - Кил, каде да гледате?

Денеска почнува битката за место во Келн

Прочитај повеќе

Доминото Портнер ќе ја закачи и Барса?

Се формира поголема голманска вртелешка

Прочитај повеќе

Дали Кил го круниса Магдебург?

Кил одигра нерешено во Берлин и им стави сопка на „лисиците“ во трката за шампионската титула

Прочитај повеќе