Вести што го содржат тагот Охрид

Е. Пелистер преку Охрид на Ф4

Битолчани го смирија Охрид

Прочитај повеќе

Андоновски и Ѓорѓески верни на Охрид

Охриѓани ја продолжија соработката со двајца македонски играчи

Прочитај повеќе

Охрид го доби дербито со Алкалоид

Во седмото одмерување на силите со Алкалоид, екипата на Охрид стигна до својата прва победа

Прочитај повеќе

Вардар го отвора колото, сите очи кон „Билјанини извори“

Денеска почнува 4 коло во Суперлигата

Прочитај повеќе

Избегната сензација, Пелистер со повеќе нерви во финишот

Комплетирано третото суперлигашко коло, вечерва во Битола се играше дерби

Прочитај повеќе