Вести што го содржат тагот ЕХФ Куп

Елиминирани се Металопластика, Бешикташ...

Одиграни пет реванш натпревари од 1/8 финалето на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Не помогна и Сориндо, Бешикташ пред ЕХФ Куп елиминација

Одиграни се првите натпревари од 1/8 финалето на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Ѓорче Петров ќе дознае кој му стои на патот до финале

Утре во Виена ќе се одржат две ждрепки за ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров чека противник за 1/4 финале

Македонскиот тим во вторник ќе го дознае противникот за 1/4 финалето на ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Ѓорче Петров од втор шешир во 1/8 финале

Ѓорче Петров има список на можни противници за 1/8 финалето на ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе