Вести што го содржат тагот Трансфер

Ѓ. Петров донесе бразилско засилување

Ново име во редовите на женскиот првак на Македонија

Прочитај повеќе

Шест пати дневно го бараа Гидсел, но купија друг „ѕвер“

Кил нема долго да жали за пропуштената можност

Прочитај повеќе

Маџовски се раздели со Ловќен

Полусезона траеше авантурата на македонското крило кај првакот на Црна Гора

Прочитај повеќе

„Битолчанецот“ Каспер Кисум има нов клуб

Данскиот бек кој доскоро играше за македонскиот Е. Пелистер потпиша за клуб од Франција

Прочитај повеќе

Сориндо ќе игра во Турција

Поранешниот репрезентативец на Франција на залезот од кариерата ќе игра во Турција

Прочитај повеќе