Вести што го содржат тагот Трансфер

Шест пати дневно го бараа Гидсел, но купија друг „ѕвер“

Кил нема долго да жали за пропуштената можност

Прочитај повеќе

Маџовски се раздели со Ловќен

Полусезона траеше авантурата на македонското крило кај првакот на Црна Гора

Прочитај повеќе

„Битолчанецот“ Каспер Кисум има нов клуб

Данскиот бек кој доскоро играше за македонскиот Е. Пелистер потпиша за клуб од Франција

Прочитај повеќе

Сориндо ќе игра во Турција

Поранешниот репрезентативец на Франција на залезот од кариерата ќе игра во Турција

Прочитај повеќе

Хајневетер направи трансфер

Некогашниот репрезентативец се ближи кон крајот на кариерата

Прочитај повеќе