Вести што го содржат тагот Трансфер

Од Битола трансфер во Романија

Нов клуб за довчерашниот ракометар на Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Динамо го промовираше Ѓукиќ

Српското крило следната сезона ќе игра во Романија

Прочитај повеќе

Мандалиниќ оди во Кувајт

Хрватот одбра да игра ориентален ракомет

Прочитај повеќе

Браќата Узунчеви потпишаа за Бутел Скопје

Двајца талентирани бекови следната сезона ќе играат во скопскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Ема Кирова го засили Пелистер

Битолската екипа во женска конкуренција се засили со талентиран голман

Прочитај повеќе