Вести што го содржат тагот Келце

Келце може да здивне, Лук Стеинс нема да игра вечерва

Холандскиот ас не е во составот на ПСЖ

Прочитај повеќе

Новата ера почна со пораз

Европскиот вицепрвак со пораз тргна во ЛШ

Прочитај повеќе

Сервас замина, Индустрија го купи Келце!

Нов 100% сопственик на полскиот шампион Келце, е досегашниот богат спонзор

Прочитај повеќе

Пет играчи на Келце се „аут“

Келце нема да може да смета дури на пет ракометари на стартот на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Пролблем за Келце: Волф го пропушта стартот на ЛШ

Проблем за полскиот шампион на стартот на сезоната

Прочитај повеќе