Вести што го содржат тагот Келце

Душебаев чуваше сили за Е. Пелистер

Битолчани во четврток ќе гостуваат кај полскиот шампион Келце

Прочитај повеќе

Веспрем - Целје, Келце - Загреб, каде да гледате?

Осмото коло од Лигата на шампионите ќе биде комплетирано денеска

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Келце го задржа крилото

Нов четиригодишен договор со полското крило во Келце

Прочитај повеќе

Берлин и Келце стигнаа во полуфиналето

Познати тројца патници во полуфиналето на Супер Глоуб

Прочитај повеќе

Стенмалм си замина од Келце

Не му се погоди трансферот во Полска

Прочитај повеќе