Вести што го содржат тагот Келце

Пеналите пак кобни за Келце!

Висла Плоцк на чекор до титула

Прочитај повеќе

Келце и натаму е во нокдаун

Висла го разби Келце и го освои 13 пехар во Купот на Полска

Прочитај повеќе

ЕХФ ја одби жалбата на Келце

Келце го доби одговорот што сите знаеја дека ќе го добие

Прочитај повеќе

Келце се жали во ЕХФ

Шведските судии не демонстрираа сигурност и 1/4 финалето стана контроверзно

Прочитај повеќе

Една слика, илјада зборови: Талант Душебаев

Келце порача дека сезоната ќа ја заврши со многу поубави фотографии

Прочитај повеќе