Вести што го содржат тагот Келце

ЛШ: Загреб на поправен во Монпеље, каде да гледате?

Денеска ќе се играат два натпревари од плејоф фазата од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Келце го врати брејкот во Плоцк

Полскиот шампион и некомплетен ја однесе победата

Прочитај повеќе

„Света“ војна во Полска: Висла го чека Келце

Денеска се игра едно од најголемите европски дерби натпревари

Прочитај повеќе

Шок за Келце: Тешка повреда на важен играч

Пола екипа на Келце е надвор од терен

Прочитај повеќе

Уште еден Хрват во Келце?

Полскиот шампион бара замена за повредениот унгарски ракометар

Прочитај повеќе