Вести што го содржат тагот Металург

Охрид се засили со играч од Металург

Охриѓани веднаш најдоа замена за Стефан Додиќ

Прочитај повеќе

Вардар купи пикер од Металург

Вардар се поднови со ракометар со репрезентативно педигре

Прочитај повеќе

Металург службено ги загуби натпреварите

Неодиграните натпревари на Металург се регистрирани со службен резултат

Прочитај повеќе

Металург ќе се бори со сите сили за да опстане

Прес конференција на Металург по повод суспензијата од ЕХФ

Прочитај повеќе

Два случаи го закочија Металург во ЕХФ

Одлуката на ЕХФ за суспензија на Металург е базира на два случаи

Прочитај повеќе