Вести што го содржат тагот Металург

Металург го изненади Куманово и ќе игра во финале

Изненадување во полуфиналниот меч од Куп на Македонија во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Имаше договор со Металург, ќе заврши во Шпанија

Ракометарот кој имаше потпишан, па поништен договор со Металург, следната сезона ќе игра во Шпанија

Прочитај повеќе

Металург е исклучен од натпреварувањето

Металург нема да е натпреварува, го загуби суперлигашкиот статус

Прочитај повеќе

Металург се „пресели“ во Прва лига

Ракометарите на Металург го облекоа дресот на екипата на Металург РА

Прочитај повеќе

На позајмица оди уште еден играч на Металург

Уште еден играч заминува краткорочно од редовите на Металург

Прочитај повеќе