Вести што го содржат тагот Металург

ЖРК Металург елиминиран од ПАОК

Македонскиот претставник по втор пат загуби од грчкиот тим

Прочитај повеќе

Црногорски пивот во Металург

Црногорски пивот потпиша за екипата на ЖРК Металург

Прочитај повеќе

Металург се поднови со велешани

Двајца нови млади играчи потпишаа за клубот од „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Павел Атман се раздели со ЦСКА

Поранешниот играч на Металург и на Вардар замина од рускиот вице-првак

Прочитај повеќе

Металург го освои женскиот Куп на Македонија

Одиграно финалето на женскиот Куп на Македонија

Прочитај повеќе