Вести што го содржат тагот Металург

Екс играч на Металург ја заврши кариерата

Пикерот што еден период мина во „Автокоманда“ реши да престане да игра

Прочитај повеќе

Крај на уште една легендарна кариера

Уште еден француски ас влегува во куќата на славните

Прочитај повеќе

Од Металург преку Охрид до Катар

Турскиот бек потпиша договор со катарски клуб

Прочитај повеќе

Металург го испоти Мулти Есенс, но бодовите останаа за лидерот

Убав натпревар одиграа екипите на Мулти Есенс и Металург

Прочитај повеќе

ИН МЕМОРИАМ: Почина Филип Христов

Трагична вест за македонскиот ракомет, си замина Филип Христов

Прочитај повеќе