Вести што го содржат тагот Металург

Чаир и Металург Автокоманда во второто коло на ЕХФ Куп

Македонските екипи во ЕХФ Куп наскоро ќе ги дознаат противниците

Прочитај повеќе

Завршена е сезоната за Стефан Додиќ

Поранешниот играч на Металург нема да го видиме на терен до крајот на сезоната

Прочитај повеќе

Французинот на Металург заврши во Белгија

Нов трансфер на ракометарот кој пред три години играше за македонскиот тим Металург

Прочитај повеќе

Марсениќ сонува понуда од Партизан

Поранешниот играч на Металург и на Вардар, посакува крајот на кариерата да биде во Белград

Прочитај повеќе

Екс играч на Металург и Пелистер потпиша за Партизан

По осум години меѓународна кариера, се врати во својата земја

Прочитај повеќе