Вести што го содржат тагот Јуниори

М20 ЕХФ Еуро: Поширок список на македонскиот тим

Селекторот Раде Стојановиќ селектираше играчи за настап на М20 ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Словенија подобра од македонските јуниори на вториот меч

Јуниорскиот тим на Македонија го одигра и вториот меч со врсниците од Словенија

Прочитај повеќе

Јуниорите отворија со победа, кадетите минимално поразени

Две млади македонски репрезентации играат контролни натпревари во Словенија

Прочитај повеќе

Кадетите и младинците денеска против Словенија

Две наши репрезентации денеска ќе играат контролни натпревари

Прочитај повеќе

Јуниорите без публика против Хрватска

Македонската јуниорска репрезентација ќе одигра два контролни меча со соодветната селекција на Хрватска

Прочитај повеќе