Вести што го содржат тагот ЕХФ ЕУРО

Карасманакис ќе мине без казна

Пикерот на македонската репрезентација нема да добие суспензија

Прочитај повеќе

По кој систем ќе се игра Младинското ЕП?

По кој систем ќе се игра М20 ЕХФ Еуро на кое ќе учествува и Македонија

Прочитај повеќе

М20 ЕХФ Еуро: Поширок список на македонскиот тим

Селекторот Раде Стојановиќ селектираше играчи за настап на М20 ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Против Литванија за крај на квалификациите

Македонија денеска го завршува циклусот на квалификации за ЕП 2024

Прочитај повеќе

По каков систем ќе играат јуниорите и кадетите на ЕП 2024

ЕХФ дизајнираше специјален систем на натпреварување за М18 и М20 првенствата, први што ќе се играат со по 24 репрезентации

Прочитај повеќе