Вести што го содржат тагот Вардар

Првото големо дерби е за Е. Пелистер

Битолчани го совладаа Вардар и ги минаа на табелата црвено-црните ривали

Прочитај повеќе

Ангеловски: Фаворити сме, но треба да играме како во ЛШ

Вечерва ќе се игра големото суперлигашко дерби. Во Битола ќе гостување екипата на Вардар 1961

Прочитај повеќе

Денеска е големото дерби, Е. Пелистер без Манасков

Ракометна еуфорија во Битола. Попладнево гостува Вардар 1961. Битката за титула во полна сила уште од првото коло

Прочитај повеќе

Битола е спремна, салата е распродадена!

Билетите продадени за еден ден

Прочитај повеќе

Денеска билети за дербито во Битола!

Големото дерби во Битола ќе се игра во сабота. Билетите во продажба ќе бидат пуштени денеска на пладне

Прочитај повеќе