Вести што го содржат тагот Вардар

Денеска е големото дерби, Е. Пелистер без Манасков

Ракометна еуфорија во Битола. Попладнево гостува Вардар 1961. Битката за титула во полна сила уште од првото коло

Прочитај повеќе

Битола е спремна, салата е распродадена!

Билетите продадени за еден ден

Прочитај повеќе

Денеска билети за дербито во Битола!

Големото дерби во Битола ќе се игра во сабота. Билетите во продажба ќе бидат пуштени денеска на пладне

Прочитај повеќе

Лазаревски продолжи со Вардар

Репрезентативниот пикер го продолжи договорот со екипата на Вардар

Прочитај повеќе

Платон е нов тренер на ЖРК Вардар

Црвено-црните дами имаат нов тренер

Прочитај повеќе