Вести што го содржат тагот РФМ

За пласман на СП и ЕП по два милиони денари награда

Нови одлуки на Управниот одбор на РФМ

Прочитај повеќе

Јуниорите без публика против Хрватска

Македонската јуниорска репрезентација ќе одигра два контролни меча со соодветната селекција на Хрватска

Прочитај повеќе

Суперлига: Вардар, Пелистер и Тиквеш на терен

Денеска се закажани три суперлигашки натпревари од шестото коло

Прочитај повеќе

Кои тренери имаат лиценца за водење екипи сезонава?

Познат списокот на тренери што можат да водат екипи во престојната сезона

Прочитај повеќе

Резиме за работата на РФМ минатата година

Резиме за работата на РФМ

Прочитај повеќе