Вести што го содржат тагот ППД Загреб

Загреб го мерка селекторот на „Кралиците“ на шокот

Славниот хрватски клуб во потрага по тренер

Прочитај повеќе

Голужа сменет од кормилото на ППД Загреб

Почнаа шпекулациите околу можната дестинација на познатиот тренер од Хрватска

Прочитај повеќе

Четврти вардарец потпиша за ППД Зaгреб

Уште еден поранешен член на Вардар се сели во хрватскиот шампион

Прочитај повеќе

E. Пелистер денеска против Загреб, без ТВ пренос

Е. Пелистер денеска за петто место против екипата на ППД Загреб

Прочитај повеќе

Не се дава неосвоениот бастион - ППД Загреб пак е шампион

Од 31 првенство, 31 пат истиот клуб е шампион

Прочитај повеќе