Вести што го содржат тагот Пелистер

Тринаесетката не беше среќна, Е. Пелистер остана на нула

Е. Пелистер остана без освоен бод и по 13 одиграни кола во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Микел Хансен и Ландин последни гости во Битола

Битола вечерва ќе се збогува со Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Пелистер без шанси против Кил

Нов, 12 пораз на битолчани во ЕХФ Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Пјеховски денеска ќе дебитира за Е. Пелистер

Полскиот играч кој неодамна потпиша за македонскиот првак, денеска прв пат ќе го видиме на терен

Прочитај повеќе

Гедбан ќе си оди од Е. Пелистер

Битолчани ќе мораат да бараат голман за следната сезона

Прочитај повеќе