Вести што го содржат тагот Пролет

Битолчани му избегаа низ прсти на Т. Пролет

Т. Пролет беше на чекор до голема победа, на крајот среќата му го сврте грбот и остана со празни раце

Прочитај повеќе

Tиквеш и Пролет поделија бодови

Дербито во Кавадарци заврши со поделба на бодовите

Прочитај повеќе

Супер лига: Т. Пролет оди на дерби во Кавадарци

Викендов се играат натпревари од Супер лига

Прочитај повеќе

Т. Пролет го преслуша Е. Пелистер 2

Тинекс Пролет победи поубедливо од очекуваното на дуелот со Е. Пелистер 2

Прочитај повеќе

Среќата му сврте грб на Пролет, Партизан со пенали до финале

Одигран првиот меч од меморијалниот турнир во Охрид

Прочитај повеќе