Вести што го содржат тагот Пролет

Т. Пролет објавува книга за своите 60 години

Т. Пролет слави 60 роденден

Прочитај повеќе

Т. Пролет со два бода во Плеј оф

Два бода за постариот скопски тим и обезбедено второто место во групата

Прочитај повеќе

Дербито и второто место за Т. Пролет

Победа на најважниот натпревар досега за Пролет

Прочитај повеќе

Денеска дерби во Скопје, што да гледате?

Првиот дел од Супер лига влезе во финалната фаза

Прочитај повеќе

Т. Пролет ита кон второто место

Важна победа на скопјани на жешкиот терен во Битола

Прочитај повеќе