Популарни вести

КОЛУМНА: Замисли живот и играј, играј, играј...

Младен Милетиќ, уредникот во хрватскиот Вечерњи лист, има нова колумна за g-sport.mk

Прочитај повеќе

ЕП 2022: Македонија на ЕП, што да очекуваме?

Лесно е да се замиже со едно или двете очи, да се постават критериуми што и во минатото биле (пре)високи и да бараме што не чини

Прочитај повеќе

2021: Лазаров, Вујовиќ, СИСТЕМ...

Денеска ја испраќаме 2021 во историја

Прочитај повеќе

Александар Јовиќ: Ќе учиме да играме на резултат

Мини интервју со Александар Јовиќ, тренерот на Еурофарм Пелистер 2

Прочитај повеќе

КОЛУМНА: Новиот ракомет има старо име - СИСТЕМ

Зошто ПСЖ и Веспрем не станаа шампиони досега? Како Парондо и Јиха за една година станаа европски прваци? Зошто секој што дојде во Вардар играше како шампион?

Прочитај повеќе