Популарни вести

Како беше тогаш, во таа 2002 година?

Кометал Ѓ. Петров денеска одбележува 20 години од освојувањето на првата ЕХФ шампионска титула освоена во ракометна Македонија

Прочитај повеќе

Колку ѕвездички „смеат“ на клупското лого?

Вардар има две ѕвездички на клупското лого, но и легитимно право да додаде уште

Прочитај повеќе

Нов, подобар или само нашминкан ракомет?

Четири новитети во ракометот ќе има од следната сезона. Ќе го направат ли поубав за гледање или само ќе го преоблечат?

Прочитај повеќе

Кога Столе трча, салата се тресе, а стаклата пукаат

Столе Стоилов го одигра последниот натпревар во дресот на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Што ќе значат санкциите што ЕХФ ги донесе?

ЕХФ по препораката на Меѓународниот Олимписки Комитет ги суспендираше руските и белоруските клубови, репрезентации и службени лица

Прочитај повеќе