Популарни вести

Со колку нули се пишува вајлд карта?

ИХФ си го кажа своето. Полска и Русија, земјите што беа 21 и 22 на ЕП, ќе играат на мундијалот во Египет

Прочитај повеќе

Червар: Анкетата е мамка, одвлекување на вниманието од вистинските проблеми

Лино Червар, поранешниот селектор на Македонија, сега на Хрватска, за g-sport.mk зборуваше за обемната анкета и неговото мислење за „седум на шест“

Прочитај повеќе

Брестовац: Седум на шест ја уби креативноста, ја забави играта

Селекторот на Македонија е еден од 39 врвни тренери што беа интервјуирани на тема „седум на шест“

Прочитај повеќе

Иднината ни зависи од вајлд карта или место на ЕП

Македонија веќе не смее да потфрли. Следен кикс значи и место во третиот шешир

Прочитај повеќе

Дали беше добра ждрепката за Вардар?

Вардар ги доби противниците, дали мина добро или лошо?

Прочитај повеќе