Популарни вести

Брестовац: Седум на шест ја уби креативноста, ја забави играта

Селекторот на Македонија е еден од 39 врвни тренери што беа интервјуирани на тема „седум на шест“

Прочитај повеќе

Иднината ни зависи од вајлд карта или место на ЕП

Македонија веќе не смее да потфрли. Следен кикс значи и место во третиот шешир

Прочитај повеќе

Дали беше добра ждрепката за Вардар?

Вардар ги доби противниците, дали мина добро или лошо?

Прочитај повеќе

СЕХА ќе се игра, мораме да научиме да живееме покрај Корона

Интервју со директорот на СЕХА Гаспром, Синиша Остојиќ

Прочитај повеќе

КОМЕНТАР: Ќе имаме Супер лига со 16 клуба, добро или лошо?

Следната сезона ќе имаме Супер лига со 14+2 клуба. Дали е тоа добар модел и што е всушност добар модел за во Македонија?

Прочитај повеќе