Популарни вести

Македонија би можела на СП Египет!

Македонија е блиску до пласман на СП Египет

Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Како помина Металург во ждрепката?

Кои се противниците со кои Металург ќе си има работа во Лига Европа?

Прочитај повеќе

Металург си отвори нова врата во Европа

Металург мина две квалификациски кола и се пласираше во групната фаза од Лига Европа

Прочитај повеќе

ФОТО: Металург слави со Македонците во Цирих

ФОТО: Металург слави со Македонците од Швајцарија

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Одложен е мечот Сегед - Вардар

Втор меч од Лигата на шампионите на Вардар 1961 е одложен

Прочитај повеќе