Вести од Занимливости

Нова кариера: Диви Ангелов стана угостител

Нова кариера за македонскиот голман

Прочитај повеќе

СП без многу ѕвезди: Отпаѓаат Мораеш, Шипжак, Н'Гесан...

Претстојниот мундијал нема да биде исклучок. Дузина ѕвезди се повредени без шанси или со многу мали шанси да ги видиме на првенството

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Химната за СП Полска и Шведска 2023

Химната на мундијалот во Полска 2023

Прочитај повеќе

Сенида се заинтересира за танцот на ЕХФ Еуро во Скопје

Македонската танчерска група го привлече вниманието на познатата пејачка, изведувач на официјалната песна на ЕП 2022

Прочитај повеќе

Што ќе видат гледачите на ракометниот ВАР?

Како ќе функционира ракометниот ВАР

Прочитај повеќе