Вести од Занимливости

Автостоперот стана селектор

Уште една егзотична вест од репертоарот на познатиот ракометар

Прочитај повеќе

Кој има најсилен шут во Бундеслигата?

Кои играчи шутираа најсилно во последната сезона од Бундеслигата

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Чупиќ за прва ЛШ титула на Вардар

Пред шест години Вардар стана европски првак

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кирил Лазаров и Пепи Манасков заедно на терен против вицепрвакот

Кирил Лазаров и Пепи Манасков повторно играа за ист тим на терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шампионска фризура на Ице Соколески

Тренерот на голманите во битолскиот тим мораше да плати за освоената шампионска титула

Прочитај повеќе