Вести од Занимливости

ВИДЕО: Алкалоид има голмански талент (Втор дел)

Младиот голман на Алкалоид, одново успеа да измами цела противничка одбрана и да постигне ефектен гол

Прочитај повеќе

ФОТО: Мвумби малку се „поправил“

Пикерот на ДР Конго е во елемент на Африканскиот Куп на нации

Прочитај повеќе

Веспрем нуди 2.000.000 евра за голман?!

Сезоната ја почна како втор голман, сега вреди колку Карабатиќ во прајм

Прочитај повеќе

Нов мундијалски пехар на ИХФ

ИХФ дизајнираше нов пехар за Светското првенство за жени

Прочитај повеќе

Барса осети што значи студ во сала

Адемар и Барса играа во валкана сала на температура од три степени

Прочитај повеќе