Вести од Занимливости

Кој има најсилен шут во Бундеслигата?

Кои играчи шутираа најсилно во последната сезона од Бундеслигата

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Чупиќ за прва ЛШ титула на Вардар

Пред шест години Вардар стана европски првак

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кирил Лазаров и Пепи Манасков заедно на терен против вицепрвакот

Кирил Лазаров и Пепи Манасков повторно играа за ист тим на терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шампионска фризура на Ице Соколески

Тренерот на голманите во битолскиот тим мораше да плати за освоената шампионска титула

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Пехарот стигна во Битола

Фотографија што во Битола се чекаше цели 18 години

Прочитај повеќе