Вести од Занимливости

Почна со ракомет, заврши со злато во атлетика

Беше талент за ракомет, но злато освои во атлетска дисциплина

Прочитај повеќе

Питлик „батали“ ракомет, погледнете што ќе работи

Поранешниот тренер на ЖРК Вардар влегува во нов бизнис

Прочитај повеќе

Нема веќе Данска Ракометна Федерација, само ДанскиРакомет

Скандинавиците направија нов чекор напред

Прочитај повеќе

Шек и „Шек“ планираат ракометна лига во САД

Ракометниот и кошарскарскиот Шекил О'Нил работат заедно на ракометен проект

Прочитај повеќе

Автостоперот стана селектор

Уште една егзотична вест од репертоарот на познатиот ракометар

Прочитај повеќе