Вести од Актуелно

Велемајсторот Кирил Георгиев победник на „Алкалоид Рапид Опен 2024“

„Алкалоид Рапид Опен 2024“

Прочитај повеќе

Романците со играчки „проблеми“ пред Македонија

Македонија и Романија имаат извесни кадровски проблеми пред Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Стојановиќ селектираше јуниори за дуелите со Хрватска

Јуниорската репрезентација на Македонија ќе биде активна за време на Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Романскиот селектор одбра за меч со Македонија

Познат составот и на Романија за дуелите со Македонија во Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Заливското финале за македонските судии

Голема чест за македонските судии на Блискиот исток

Прочитај повеќе